Blog

Jak powstaje to miejsce

Obiektywny ranking butów

Czy istnieje obiektywna metoda na porównanie butów do biegania? Przecież każdy z biegaczy jest specyficzny, biega w innych warunkach, preferuje różne nawierzchnie etc.
Wydaje się to wręcz niemożliwe …

czytaj dalej

Maraton w Jerozolimie

Stosunkowo tanim sposobem na przebiegniecie maratonu na kontynencie azjatyckim jest wybranie jednego z maratonów odbywających się w Izraelu. Może to być na przykład maraton w Jerozolimie (http://www.jerusalem-marathon.com/), który odbywa się w połowie marca.

czytaj dalej

Maraton de Santiago, Chile

Ciekawym pomysłem na przebiegnięcie maratonu w Ameryce Południowej jest maraton de Santiago, który odbywa się co roku w kwietniu w stolicy Chile. Bierze w nim udział około 30 tysięcy zawodników z całego świata.

czytaj dalej

Jak sprawdzić swoją historię biegową ?

Często bierzemy udział w zorganizowanych biegach, a jak powiedział jeden ze zdobywców Korony Maratonów Ziemi, pierwszych pięć biegów można zapamiętać łącznie z numerami startowymi, jednak z czasem zapominamy nawet jakie rezultaty uzyskiwaliśmy. Z pomocą przychodzą serwisy przechowywujące wyniki biegów …

czytaj dalej

Antarktyda

Do zdobycia korony maratonów ziemi kluczowy jest siódmy kontynent: Antarktyda, która jest piątym co do wielkości kontynentem Ziemi. Jest dwukrotnie większa niż Australia. Do dzisiaj jest to kontynent nie zamieszkały, a rocznie przybywa na nim średnio zaledwie 3000 osób w stacjach badawczych. Najwyższy szczyt Antarktydy to Masyw Vinsona o wysokości 4892 m.

czytaj dalej

Uruchomienie strony

Szukałem , szukałem … może niezbyt dokładnie … jednak nie udało mi się znaleźć w internecie miejsca, które porządkowało by informacje w jaki sposób można zdobyć Koronę Maratonów Ziemi. Czy to oficjalny tytuł, kto weryfikuje to osiągnięcie, ile osób na świecie może się pochwalić ukończeniem maratonu na każdym kontynencie?

czytaj dalej